Drs. E.W.H. (Bert) Broekhuis

foto Drs. E.W.H. (Bert) Broekhuis

PvdA-politicus en -bestuurder. Afkomstig uit een antirevolutionair gezin en opgeleid aan de Vrije Universiteit. Was al in zijn studententijd raadslid van Tholen. Werkte voor hij in 1981 via de Zeeuwse kandidatenlijst van de PvdA Van der Doef opvolgde als Tweede Kamerlid bij het Provinciaal Opbouworgaan Zeeland. Eén jaar Kamerlid, onder meer woordvoerder op het gebied van defensie en buitenlandse zaken. Daarna twintig jaar burgemeester in de Hoekse Waard en op Voorne-Putten. Vond zichzelf meer bestuurder dan politicus.

PvdA
in de periode 1981-1982: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Engelbert Willem Hendrik (Bert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 14 februari 1943

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1961

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1981 tot 16 september 1982
  • waarnemend burgemeester van Bernisse, van 15 mei 2000 tot 1 december 2000
  • burgemeester van Bernisse, van 1 december 2000 tot 1 juni 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • adviseur Zuid-Hollandse Vereniging van Kleine Kernen

vorige (2/4)
  • hoofdingeland Waterschap Walcheren, vanaf januari 1981
  • lid bestuur LVVK (Landelijke Vereniging voor Kleine Kernen)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met defensie, buitenlandse zaken en visserij. Voerde het woord bij het wetsvoorstel tot goedkeuring van het verdrag over de toetreding van Spanje tot de NAVO.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • lijsttrekker PvdA gemeenteraadsverkiezingen in Tholen, 1970
  • Was in 1981 en 1982 derde op de PvdA-kandidatenlijst in de kieskring Middelburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.