Dr. J.A.H. (Jean) Hendriks

foto Dr. J.A.H. (Jean) Hendriks
Bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Limburgse CDA-senator in de jaren tachtig, die carrière maakte bij de Nederlandse Heidemaatschappij. Was in de jaren vijftig betrokken bij een ontwikkelingsproject in Suriname. Actief op het gebied van landschaps- en cultuurbehoud, Als Kamerlid woordvoerder landbouw en hoger onderwijs.

CDA
in de periode 1981-1991: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Antoon Hubert (Jean)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Valkenburg (Lb.), 18 augustus 1925

overlijdensplaats en -datum
Oosterbeek (gem. Renkum), 6 januari 2015

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1975

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • directeur "International Institute for Land Reclamation", van 1 mei 1983 tot 1 september 1990
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 11 juni 1991
  • directeur Vereniging KNHM (Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij), van 1973 tot mei 1983

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/13)

  • voorzitter Academie voor Fysiotherapie te Arnhem, omstreeks december 1982
  • lid bestuur Stichting "Menno van Coehoorn", omstreeks september 1981

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Onderwijs en Wetenschappen (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 20 september 1983 tot 13 juni 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder voor hoger onderwijs en landbouw van de CDA-Eerste Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was hoofd van een lagere school (1928-1962) en lid van Provinciale Staten van Limburg (1950-1962). Zijn moeder was tot haar huwelijk werkzaam in het ouderlijk hotel.
  • Zijn echtgenote was korte tijd (tot 1950) hoofd-huishouding van de huishoudschool "Wijckerveld" te Maastricht

verkiezingen
  • Werd in 1981 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.