L. (Leen) Vleggeert

foto L. (Leen) Vleggeert

Op concensus gerichte, zakelijke PvdA-bestuurder en senator. Voormalige industrie-arbeider die zich ontwikkelde tot een gedegen gemeentebestuurder. Klom in zijn partij op tot voorzitter van het gewestelijk bestuur in Zuid-Holland. Was daarnaast burgemeester van Puttershoek en werd later burgemeester van Gorinchem. Verruilde die post op 59-jarige leeftijd voor het burgemeesterschap in de groeikern Spijkenisse. In de Eerste Kamer woordvoerder op het gebied van milieubeheer en defensie.

PvdA
in de periode 1981-1983: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Leendert (Leen)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gouderak, 31 januari 1931

overlijdensplaats en -datum
Waddinxveen, 19 juli 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 26 maart 1962

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 13 september 1983
  • burgemeester van Spijkenisse, van 16 juli 1990 tot 1 februari 1996
  • waarnemend burgemeester van Vlaardingen, van 1 februari 2002 tot mei 2002

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • interim-manager Rotterdams Philarmonisch Orkest en Rotterdams Conservatorium
  • voorzitter Kunsten'92, vanaf oktober 2001

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1981 tot 13 september 1983

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder milieuhygiëne van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich verder onder meer bezig met defensie.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was onderofficier en gemeenteraadslid in Gouderak. Hij was in de jaren dertig lid van de OSP.

verkiezingen
  • Werd in 1981 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.