J.A.H. (Jan) Lonink

foto J.A.H. (Jan) Lonink

Twents PvdA-Tweede Kamerlid begin jaren'90 dat zich vooral met Europese samenwerking en economische zaken bezighield. Maakte ook deel uit van het fractiebestuur, maar keerde in 1994 door de vernieuwingsdrang bij zijn partij niet terug in de Kamer. Was voor hij Kamerlid werd werkzaam bij de gemeente Almelo. Na zijn vertrek uit de Haagse politiek burgemeester in Zeeuws-Vlaanderen en kort in het Overijsselse Rijssen. Is nu burgemeester van Terneuzen.

PvdA
in de periode 1989-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Arend Hendrik (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Markelo, 28 mei 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 januari 1989 tot 17 mei 1994
  • burgemeester van Rijssen, van 1 januari 2001 tot 1 juli 2003
  • burgemeester van Terneuzen, vanaf 1 juli 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • lid commissie internationale samenwerking, VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten)
  • voorzitter bestuur Veiligheidsregio Zeeland

vorige (2/10)
  • lid Platform Transportveiligheid (portefeuille buisleidingen)
  • lid algemeen en dagelijks bestuur Veiligheidsberaad Nederland, portefeuille brandweer, tot oktober 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder handelspolitiek, ruimtelijke ordening en Europese zaken van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Voerde onder meer het woord bij debatten over voltooiing van de interne (Europese) markt.
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.