W. (Wolter) Netjes

foto W. (Wolter) Netjes
Bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Christendemocratisch Eerste Kamerlid uit de Noordoostpolder, die daar als slotengraver en later als landbouwer had gewerkt. Zat vierentwintig jaar in de raad van de gemeente Noordoostpolder en was twintig jaar Statenlid (in beide gevallen aanvankelijk voor de CHU). Hield zich als senator bezig met landbouw en binnenlandse zaken.

CDA
in de periode 1979-1983: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Wolter (Wolter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kampen, 23 september 1916

overlijdensplaats en -datum
Emmeloord (gem. Noordoostpolder), 22 november 2000

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1979 tot 13 september 1983
  • lid gemeenteraad van Noordoostpolder, van 2 juli 1962 tot 5 september 1978
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 6 juni 1962 tot 2 juni 1982

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

  • lid Raad van Commissarissen waterleidingmaatschappij in Overijssel
  • lid Raad van Commissarissen Vervoersmaatschappij "De Noord Westhoek"

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was landbouw-woordvoerder van de CDA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met binnenlandse zaken.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was veehouder

verkiezingen
  • Was in 1977 kandidaat in en werd in 1981 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.