Drs. J.J.M. (Jos) van der Lans

foto Drs. J.J.M. (Jos) van der Lans
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Cultuurpsycholoog en publicist, die gedurende de acht jaren dat hij lid was in vele Eerste Kamerdebatten namens GroenLinks het woord voerde. Sprak over uiteenlopende onderwerpen zoals de ruimtelijke economische ontwikkelingen, energiebeleid, cultuur, milieu en verkeer en waterstaat. Was vier jaar voorzitter van de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat. Voor hij in de Eerste Kamer kwam hoofdredacteur van tijdschriften in de welzijnssector en redacteur van de opiniepagina van De Volkskrant. In de jaren zeventig en tachtig was hij lid van de CPN.

GroenLinks
in de periode 1999-2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Josephus Johannes Maria (Jos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Breda, 2 april 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CPN (Communistische Partij van Nederland), van 1975 tot 1986
  • GroenLinks, vanaf 1990

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • redacteur opiniepagina "De Volkskrant", van 1991 tot 1994
  • freelance publicist, vanaf 1994
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • redacteur/penningmeester Canon Sociaal Werk, vanaf november 2006

vorige (2/11)
  • columnist "Aedes Magazine", vanaf 2007
  • voorzitter bestuur Stichting "Cultuur aan 't IJ/Tolhuistuin", van september 2007 tot september 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 1 juli 2003 tot 12 juni 2007

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde in 2004 samen met mevrouw Meindertsma (PvdA) minister Dekker over een mogelijke meevaller in de uitgaven voor de huursubsidie in relatie tot de plenaire behandeling op 28 en 29 juni 2004 van wetsvoorstel

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was sportinstructeur in het gevangeniswezen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.