Drs. L.J.C. (Lou) Horbach

foto Drs. L.J.C. (Lou) Horbach
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

In Tilburg opgeleide econoom, die in Limburg diverse functies op sociaaleconomisch gebied bekleedde en secretaris was van het Katholieke Werkgeversverbond. Tevens secretaris van de Kamer van Koophandel in Maastricht. Was twee perioden als Eerste Kamerlid woordvoerder economische zaken. Eerst rond 1970 voor de KVP en in 1979-1980 anderhalf jaar voor het CDA.

KVP, CDA
in de periode 1969-1980: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Louis Joseph Clemens (Lou)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gulpen, 20 februari 1927

overlijdensplaats en -datum
Roermond, 23 oktober 2012

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • secretaris NKWV (Nederlands Katholiek Werkgeversverbond), van 1958 tot 1 april 1968
  • algemeen secretaris Kamer van Koophandel van Maastricht en Omstreken, van 1 april 1968 tot 1 oktober 1989
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1969 tot 17 september 1974
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 januari 1979 tot 16 september 1980

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/7)

  • voorzitter Limburgse Scheepvaart Vereniging, vanaf 1989
  • lid Kamer van Koophandel voor Midden-Limburg, vanaf 1991

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 mei 1971 tot 17 september 1974

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was financieel-economisch woordvoerder van de KVP-Eerste Kamerfractie en in de periode 1979-1980 van de CDA-fractie

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • In 1969 en 1971 gekozen door en in 1974 kandidaat in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.