J.J. (Netty) van Gent-de Ridder

foto J.J. (Netty) van Gent-de Ridder
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

In Den Haag woonachtige voormalige secretaresse, die een half jaar Eerste Kamerlid was als opvolgster van N.F.A. Vugts. Werd lid omdat enkele kandidaten die hoger dan zij op de lijst stonden, voor de eer bedankten. Vanwege de politieke stilte door de val van het kabinet-Den Uyl niet in het openbaar opgetreden als Kamerlid.

KVP
in de periode 1977: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johanna Josephina (Netty)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
J.J. de Ridder

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 10 juni 1917

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 16 oktober 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van juni 1966 tot juni 1970
  • lid gemeenteraad van Vlaardingen, van september 1966 tot september 1974
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 15 februari 1977 tot 20 september 1977

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft nimmer het woord gevoerd in de Eerste Kamer

6.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • In 1971 kandidaat in Groep IV: Zuid-Holland

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.