Dr.ir. E.E. (Eppo) Bolhuis

foto Dr.ir. E.E. (Eppo) Bolhuis
bron: Fotobureau Dijkstra

In Leiden op een sociaal-economisch onderwerp gepromoveerde landbouw-econoom, die anderhalf jaar Tweede Kamerlid voor de PvdA was. Begon zijn loopbaan als wetenschapper en werd later fractiemedewerker, directeur van de Zuivelbond en directeur bij Campina Melkunie. In de Tweede Kamer woordvoerder natuurbehoud en economische zaken. Hield zich ook bezig met rijksuitgaven.

PvdA
in de periode 2001-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Eduard Eppo (Eppo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ridderkerk, 18 september 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/15)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 januari 2001 tot 23 mei 2002
  • algemeen directeur "Twente Milieu N.V." te Enschede, van 1 januari 2007 tot 31 december 2008
  • interim-manager en management-consultant Belmaco (projecten op het gebied van duurzaam ondernemen), van januari 2009 tot januari 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • penningmeester Stichting Duurzame Energie Prestatie Keur (DEPK), vanaf januari 2017
  • voorzitter bestuur NBKL (Netherlands Organization of Biomass Boiler Suppliers), vanaf juli 2014

vorige (2/12)
  • adviseur "Het Bosschap", van 2010 tot december 2013
  • lid bestuur Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE), van januari 2017 tot juli 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met economische zaken (onder meer mededinging, duurzaam ondernemen), natuurbeheer en financiën
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.