Mr. W.M.J. (Willem) Russell

foto Mr. W.M.J. (Willem) Russell
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Katholieke advocaat uit Amsterdam, die twee periodes (1971-1974 en 1981-1983) in de Eerste Kamer zat. Bekleedde diverse functies in het bedrijfsleven en was honorair consul van Brazilië. Gefortuneerde kunstminnaar, die gelieerd was aan de familie Brenninkmeijer van het kledingbedrijf C&A. In de Eerste Kamer woordvoerder op het gebied van cultuur.

KVP, CDA
in de periode 1971-1983: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Wilhelmus Matthias Josephus (Willem)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 17 maart 1918

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 27 maart 1993

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • advocaat en procureur te Amsterdam, vanaf 1943 (oprichter advocatenkantoor "Russell Advocaten")
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1971 tot 17 september 1974
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 5 juni 1974 tot 1983
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 13 september 1983

5.

Nevenfuncties (2/11)

  • voorzitter Raad van Commissarissen Hategro B.V. te Asten
  • voorzitter Raad van Commissarissen Bumac B.V. te Utrecht

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met culturele zaken en daarnaast met justitie

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Verdedigde in 1979 journalist Henk van der Meijden (weekblad Privé) in een door Sylvia Kristel aangespannen rechtzaak wegens smaad

uit de privésfeer
Zijn eerste echtgenote overleed op 25-jarige leeftijd

verkiezingen
  • Werd in 1971 en 1981 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland
  • Werd in 1981 met voorkeurstemmen in de Staten van Noord-Holland gekozen, ten koste van drs. J. Achterstraat
  • Was in 1983 niet herkiesbaar

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.