Drs. W.L.A. (Willy) Lockefeer

foto Drs. W.L.A. (Willy) Lockefeer
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Zeeuws-Vlaams leraar die diverse functies in bestuur, onderwijs en middenstand in Zeeland vervulde. Was in de Eerste Kamer ruim twee jaar visserij-woordvoerder van de KVP. Stapte daarmee in de voetsporen van zijn vader die jarenlang burgemeester was van Hulst en een vooraanstaande bestuurder op visserijgebied. Werd in 1973 als bestuurlijke duizendpoot binnengehaald als burgemeester van Aardenburg. Beëindigde echter tien jaar later die functie, nadat de laatste jaren van zijn burgemeesterschap waren overschaduwd door allerlei affaires.

KVP
in de periode 1969-1971: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willibrordus Livinus Amelia (Willy)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hulst, 21 mei 1928

overlijdensplaats en -datum
Felenne (België), 12 september 2008

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1969 tot 10 mei 1971
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 3 juni 1970 tot 5 juni 1974
  • burgemeester van Aardenburg, van 16 maart 1973 tot 16 maart 1985

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/12)

  • rijksgecommitteerde Hogere Hotelschool te 's-Gravenhage, omstreeks 1973
  • rijksgecommitteerde Scholen voor Middelbaar Middenstands Onderwijs, omstreeks 1973

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder visserij en verkeer en waterstaat van de KVP-Eerste Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kwam als burgemeester in 1983 in opspraak vanwege vermeend geknoei met een restaurantrekening. Na een onderzoek door de rijksrecherche werd besloten geen vervolging in te stellen. Een door hem ingediende klacht tegen drie plaatselijke politici werd geseponeerd. De bestuurlijke verhoudingen waren ook door andere strubbelingen lange tijd verziekt, waarna hij uiteindelijk in 1985 besloot ontslag te nemen.

uit de privésfeer
  • Zijn vader was burgemeester van Hulst (1955-1964) en voorzitter van Zevibel (Zeeuwse Visserijbelangen)
  • Zijn echtgenote was maatschappelijk werkster

verkiezingen
  • Werd in 1969 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.