Dr. J.H. (Jan) Zoon

foto Dr. J.H. (Jan) Zoon
Bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Econoom die ruim twintig jaar financieel-economisch woordvoerder van de PvdA-Eerste Kamerfractie was. In het dagelijks leven werkzaam bij Economisch-Technologisch Instituut voor Friesland (ETIF). Was daarvan twintig jaar adjunct-directeur en vier jaar directeur. Promoveerde in 1969 op een proefschrift over de industrialisatie in Friesland.

PvdA
in de periode 1969-1991: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Herbert (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 16 juli 1923

overlijdensplaats en -datum
Oostvoorne (gem. Westvoorne), 9 februari 2016

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1969 tot 11 juni 1991
  • directeur ETIF (Economisch-Technologisch Instituut voor Friesland), van 1 februari 1980 tot 1 juli 1984
  • adjunct-directeur ETIF (Economisch-Technologisch Instituut voor Friesland), van 1960 tot 1 februari 1980

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • voorzitter Stichting "Je Maintendrai Friesland", vanaf 1988
  • lid Raad van Commissarissen Provinciaal Energiebedrijf Friesland, vanaf 1987

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1987 tot 11 juni 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was financieel-woordvoerder van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich verder bezig met economische zaken en (aanvankelijk ook landbouw). Was in 1986 woordvoerder bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet op de studiefinanciering.
  • Trad als oudste lid in Kamerjaren enkele keren op als fungerend Kamervoorzitter

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Had een licht spraakgebrek
  • Promoveerde bij prof.drs. H.W. Lambers
  • Zijn vader was hoofd van een lagere school

verkiezingen
  • Werd in 1969, 1971, 1974, 1980 en 1981 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.