Mr. F.H. (Freek) Piket

foto Mr. F.H. (Freek) Piket
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Bekende Haagse advocaat, die acht jaar woordvoerder justitie en ontwikkelingssamenwerking van de CHU was in de Eerste Kamer. Werd al in zijn studententijd politiek actief. Was tevens Statenlid in Zuid-Holland en voorzitter van de protestants-christelijke fractie in de Haagse gemeenteraad. Actief in het reclasseringswerk en als kroonlid van de Ziekenfondsraad. Als justitiewoordvoerder pleitbezorger van 'law and order'. Na zijn vertrek uit Senaat kantonrechter.

CHU
in de periode 1969-1977: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Frederik Hendrik (Freek)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 14 augustus 1927

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 28 maart 2011

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 20 november 1963 tot 1 september 1970
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 januari 1969 tot 20 september 1977
  • kantonrechter te Schiedam, van 1 september 1982 tot 1 september 1997

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/17)

  • voorzitter Comité Benelux-'s-Gravenhage, omstreeks 1986
  • lid Bezwarencommissie "Het Gebaar", 2002

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 28 april 1970 tot 10 mei 1971
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Justitie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 mei 1971 tot 20 september 1977

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder justitie en ontwikkelingssamenwerking van de CHU-Eerste Kamerfractie. Hield zich verder onder bezig met Europese zaken, economische zaken en binnenlandse zaken.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1971 werd hij genoemd als staatssecretaris van Justitie

uit de privésfeer
  • Had veel bemoeienis met het reclasseringswezen
  • Trad in 1962 op als raadsman bij de behandeling van het cassatieberoep in de zaak van de tot levenslang veroordeelde Berkelse arts O.
  • Zijn vader was fabrikant/groothandelaar in suikerwerken

anekdotes en citaten
  • Was ook lang na zijn vertrek uit de Senaat nog regelmatig een belangstellend bezoeker van de parlementsgebouwen

verkiezingen
  • Was in 1966 kandidaat in en werd in 1971 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.