Dr. Ch.A. (Bram) Koopman

foto Dr. Ch.A. (Bram) Koopman
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Onderwijsman in de Eerste Kamerfractie van de PvdA. Was achtereenvolgens onderwijzer, leraar en directeur van een HBS in Alkmaar. Daarna wetenschapper aan de Universiteit van Amsterdam die promoveerde op een dissertatie over onderwijsplanning. Hield zich als senator behalve met onderwijs ook bezig met economische zaken en Europese samenwerking.

PvdA
in de periode 1971-1978: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Christoffel Abraham (Bram)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Drs. Ch.A. Koopman (tot promotie in 1977)

geboorteplaats en -datum
Den Helder, 13 februari 1917

overlijdensplaats en -datum
Alkmaar, 4 oktober 2008

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • wetenschappelijk hoofdmedewerker economische faculteit, Universiteit van Amsterdam, van 1967 tot 1982
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 mei 1971 tot 1 december 1978
  • directeur Stichting voor economisch onderzoek, Universiteit van Amsterdam, van 1977 tot 1978

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid bestuur Algemene Vereniging van Rectoren en Directeuren
  • lid Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa en West-Europese Unie, van 5 oktober 1977 tot 1 oktober 1978

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 oktober 1977 tot 1 december 1978
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 oktober 1977 tot 1 december 1978

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was onderwijswoordvoerder (m.n. hoger en wetenschappelijk onderwijs) van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich verder onder meer bezig met landbouw, ontwikkelingssamenwerking en Europese Zaken.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam ontslag wegens persoonlijke omstandigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was dameskleermaker en zelfstandig bontwerker

verkiezingen
  • Werd in 1971 en 1974 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.