G.W. (Gerard) Kolthoff

foto G.W. (Gerard) Kolthoff
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Uit de Achterhoek afkomstige PvdA-senator en bestuurder. Vervulde diverse functies in het lokale bestuur, zoals gemeentesecretaris van Harlingen en burgemeester van Sleen en van Borger. Hield zich in de Eerste Kamer namens de PvdA ook met dat beleidsterrein bezig. Enkele jaren voorzitter van de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken in de Eerste Kamer. Prettige, vriendelijke man die als burgemeester zeer gezien was.

PvdA
in de periode 1971-1981: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gerhard Willem (Gerard)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Neede, 17 juli 1925

overlijdensplaats en -datum
Vledder (gem. Westerveld, Dr.), 5 december 2010

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Provinciale Staten van Drenthe, van februari 1971 tot 5 juni 1974
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 mei 1971 tot 10 juni 1981
  • burgemeester van Borger, van 1 september 1972 tot 1 oktober 1985

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • voorzitter normeringscommissie vergoedingsstelsel voortgezet onderwijs, tot juli 1989
  • lid dagelijks bestuur enkele waterschappen

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 30 september 1975 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder binnenlandse zaken en onderwijs van de PvdA-Eerste Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was metselaar

verkiezingen
  • In 1971 en 1977 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.