J. (Jan) de Koning

foto J. (Jan) de Koning
bron: Fotobureau Stokvis

Zelfstandige ondernemer die vier jaar Tweede Kamerlid voor de Boerenpartij was. Woordvoerder op het gebied van onder meer landbouw, verkeer en binnenlandse zaken. Laag opgeleid Kamerlid wiens inbreng in debatten nauwelijks een rol speelde. Verzette zich namens zijn fractie tegen invoering van de zomertijd, omdat je volgens hem aan de klok kon draaien wat je wilde, maar de zon toch geen minuut eerder op zou komen.

Boerenpartij
in de periode 1973-1977: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Lunteren (gem. Ede), 22 september 1937

overlijdensplaats en -datum
Lunteren (gem. Ede), 12 januari 2010

3.

Partij/stroming

partij(en)
Boerenpartij

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • landbouwer (zelfstandig ondernemer), vanaf 1955
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 april 1973 tot 8 juni 1977
  • lid gemeenteraad van Ede, van 3 september 1974 tot 5 september 1978

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hield zich onder andere bezig met landbouw, visserij, binnenlandse zaken en verkeer en waterstaat
 

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.