S. (Sierk) Keuning

foto S. (Sierk) Keuning
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Financieel-economisch woordvoerder van de Tweede Kamerfractie van DS'70. Zoon van een vakbondsbestuurder. Was in de jaren vijftig en zestig ook zelf actief in het NVV en daarnaast in de PvdA. In april 1975 verliet hij samen met De Brauw de fractie en de Kamer uit onvrede over de koers van Drees jr.

DS'70
in de periode 1971-1975: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Sierk (Sierk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 4 december 1934

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot 1970
  • DS'70 (Democratisch-Socialisten 1970)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1971 tot 15 april 1975
  • directeur Nierstichting Nederland, van 1975 tot 1976
  • directeur Vereniging "Simavi" (Vereniging voor directe medische hulp in de Tropen), van 1976 tot januari 1982

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van juni 1973 tot april 1975
  • lid dagelijks bestuur Vereniging "Simavi" (Vereniging voor directe medische hulp in de Tropen), van januari 1982 tot december 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met financiën, economische zaken, volkshuisvesting, ontwikkelingssamenwerking en ambtenarenzaken (waaronder het spreidingsbeleid)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was bestuurder van de ABVA, afdeling Arnhem
  • Zijn echtgenote, G.D. Keuning-Berends, was in 1970-1974 lid van Provinciale Staten van Gelderland voor DS'70

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.