J.W.J. baron de Vos van Steenwijk

foto J.W.J. baron de Vos van Steenwijk
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

In Wageningen en Duitsland opgeleide landbouwkundige uit een voornaam adellijk geslacht, die tweeënhalf jaar Eerste Kamerlid voor de CHU was. Eigenaar van een grote boerderij en later oprichter van een modelboerderij nabij Zwolle. Op bestuurlijk gebied actief als gedeputeerde van Overijssel en raadslid in Diepenveen. Beëindigde zijn Eerste Kamerlidmaatschap vanwege een studiereis naar Canada. Stond in zijn woonplaats bekend als 'Heer van Diepenheim'.

CHU
in de periode 1932-1935: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Willem Jacobus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 24 februari 1882

overlijdensplaats en -datum
Hengelo (Ov.), 1 september 1970

3.

Partij/stroming

partij(en)
CHU (Christelijk-Historische Unie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • regeringscommissaris voor de kredietverlening ten behoeve van de aardappelmeelindustrie in de veenkoloniën, van 24 maart 1931 tot 1 maart 1934
  • lid gemeenteraad van Diepenheim, van 7 juli 1931 tot 27 februari 1935
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1932 tot 27 februari 1935

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • plaatsvervangend lid Jachtraad, vanaf 1924 (nog in 1931)
  • gedelegeerde van het Commissariaat Londen van het Nederlandse Rode Kruis in Zwitserland, van 1940 tot 1946

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was landbouw-woordvoerder van de CHU in de Eerste Kamer. Hield zich ook bezig met economische zaken.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1932 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.