L.F.J.M. baron van Voorst tot Voorst

foto L.F.J.M. baron van Voorst tot Voorst
bron: Persoonlijkheden

Gelderse notaris, die vijftien jaar Tweede Kamerlid en daarna nog ruim twee jaar Eerste Kamerlid voor de RKSP was. Voorzitter van katholieke boerenorganisaties, die in Kamer behalve over landbouw ook sprak over onder meer waterstaat, binnenlandse zaken en handel. Geen groot redenaar of opvallend Kamerlid. Telg van een bekende adellijke familie van bestuurders en zwager van de Limburgse Commissaris van de Koningin. Maakte zich vooral verdienstelijk als rustige, bezadigde organisator van de katholieke boeren- en tuinders.

RKSP, Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1922-1939: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Louis François Joseph Maria

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Aerdt (gem. Herwen en Aerdt, Gld.), 23 april 1870

overlijdensplaats en -datum
Velp (gem. Rheden, Gld.), 25 december 1939

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 1 juli 1919 tot 6 juli 1931
  • lid Gedeputeerde Staten van Gelderland, van 1 juli 1919 tot 4 juli 1923
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 juli 1922 tot 8 juni 1937
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1937 tot 25 december 1939

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/14)

  • ondervoorzitter KNBTB (Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond), omstreeks 1931 tot 25 december 1939
  • baljuw-president Souvereine Orde van Malta, balije Nederland

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 19 september 1939 tot 19 december 1939

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Was in 1926 vanwege ziekte afwezig bij de stemming over het wetsvoorstel tot goedkeuring van het Verdrag met België
  • Interpelleerde in 1926 minister De Geer over het standpunt van de regering inzake het verlenen van steun aan slachtoffers van de watersnood in het Gelderse rivierengebied

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Speelde, in opdracht van Mgr. Van de Wetering, een belangrijke rol bij de oprichting van de Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond

uit de privésfeer
Zijn vader was burgemeester van Pannerden (1866-1871) en van Zevenaar (1871-1906)

verkiezingen
  • Werd in 1937 tot Eerste Kamerlid gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.