Dr. P.G. (Pieter Gerard) van de Vliet

foto Dr. P.G. (Pieter Gerard) van de Vliet
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Woordvoerder binnenlandse zaken, sociale zaken en onderwijs van de VVD-Eerste Kamerfractie in de jaren zestig van de twintigste eeuw. Wiskundeleraar en later accountant, die tevens raadslid en wethouder van Hilversum was. In de Eerste Kamer, waarvan hij sinds 1960 deel uitmaakte, was hij onder meer voorzitter van de commissie voor Binnenlandse Zaken.

VVD
in de periode 1960-1971: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pieter Gerard (Pieter Gerard)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hilversum, 30 april 1902

overlijdensplaats en -datum
Hilversum, 30 december 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid gemeenteraad van Hilversum, van 1 september 1953 tot 3 september 1974
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1960 tot 10 mei 1971
  • wethouder van Hilversum, van 8 juni 1962 tot 3 september 1974

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • voorzitter Coöperatieve Uitvaartvereniging "Gooische Uitvaartverzorging"
  • penningmeester Stichting Depositofonds Coöperatieve Uitvaartvereniging "Gooische Uitvaartverzorging"

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 12 december 1967 tot 10 mei 1971
  • lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 17 september 1969 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder onderwijs, binnenlandse zaken, sociale zaken en financiën lagere overheden van de VVD-Eerste Kamerfractie. Voerde verder in 1961 het woord bij de behandeling van de ontwerp-Boswet en in 1963 bij de behandeling van de ontwerp-Algemene Bijstandswet.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1969 bij de verkiezing van de tweede ondervoorzitter verslagen door W.F. de Gaay Fortman (ARP). Hij kreeg 14 stemmen, De Gaay Fortman 40.

uit de privésfeer
Zijn vader was leraar in het middelbaar onderwijs

verkiezingen
  • In 1960, 1963 en 1969 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.