Mr. B.M. Vlielander Hein

foto Mr. B.M. Vlielander Hein
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Vooraanstaande Haagse advocaat (deken van de Orde van advocaten), die Eerste Kamerlid was voor de liberalen. Zoon van het Eerste Kamerlid J.W. Hein, die tevens burgemeester op het eiland Voorne was. Hijzelf bekleedde daar eveneens diverse bestuursfuncties. Bekwame justitie-woordvoerder. Kon tot de oud-liberalen worden gerekend. Werd in 1904 'slachtoffer' van de ontbinding van de Senaat door het kabinet-Kuyper. Zwager van de schrijver Louis Couperus.

liberaal
in de periode 1888-1904: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Benjamin Marius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Brielle, 2 december 1838

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 8 december 1919

begraafplaats en -datum
Rockanje, 11 december 1919

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 4 juli 1871 tot 1 mei 1888 (voor het kiesdistrict Brielle)
  • rechter-plaatsvervanger Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage, vanaf 1 januari 1887 (nog in 1899)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 23 juli 1904 (voor Zuid-Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • executeur-testamentair bij de regeling van de nalatenschap van koning Willem III
  • lid Staatscommissie voor de Waterstaatswetgeving, van 1898 tot 1902

afgeleide functies, presidia etc.
lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 20 september 1893 tot 23 juli 1904

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Stemde in 1900 tegen de (tweede) ontwerp-Ongevallenwet
  • Stemde in 1901 tegen de ontwerp-Woningwet

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/5)
  • Zijn zus was gehuwd met een broer van het Tweede Kamerlid J.L. Nierstrasz
  • Een dochter van hem was gehuwd met een zoon van P. ten Bosch, staatsraad
  • Schoonvader van vice-admiraal G.P. van Hecking Colenbrander

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.