M. (Martin) Visser

foto M. (Martin) Visser

Schildersbaas die via vakorganisatie en de plaatselijke politiek in de Tweede Kamer voor de VVD een typische middenstandsvertegenwoordiger was. Onderscheidde zich door iedereen te tutoyeren lang voordat dit gebruikelijk was. Liet in parlement geen diepe indruk achter. Eindigde zijn politieke loopbaan als dorpsburgemeester in de Hoekse Waard.

VVD
in de periode 1958-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Martinus (Martin)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sliedrecht, 3 september 1914

overlijdensplaats en -datum
Bennekom (gem. Ede), 5 april 1994

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdV (Partij voor de Vrijheid), van 14 maart 1946 tot 24 januari 1948
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 24 januari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 maart 1958 tot 22 februari 1967
  • eigenaar klein adviesbureau voor maatschappelijke en schildersaangelegendheden, van 1967 tot november 1971
  • burgemeester van Klaaswaal, van 1 december 1971 tot 1 oktober 1979

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid bestuur Arnhemse Werkinrichting voor Zwakzinnigen
  • lid bestuur Maatschappelijk Hulpbetoon te Arnhem

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder middenstandsaangelegenheden, PTT-aangelegenheden en vanaf 1963 tevens volkshuisvesting van de VVD-fractie. Hield zich ook bezig met binnenlands bestuur (gemeentegrenswijzigingen en herindelingen) en financiën lagere overheden.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In oktober 1961 één van de 12 parlementsleden, die een verklaring ondertekende waarin 200 personen aandrongen op het nakomen door Nederland van de belofte inzake het zelfbeschikkingsrecht van Nieuw-Guinea

uit de privésfeer
Zijn vader was huisschilder

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.