Mr. S.A. Verweij

Friese advocaat, die een half jaar namens het district Leeuwarden Tweede Kamerlid was. Dat was te kort om een prominente rol te spelen. Omdat hij er vanaf 1853 niet meer in slaagde terug te keren in het parlement, een vergeten grootheid.

Thorbeckiaan
in de periode 1852-1853: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Simon Andreas

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sneek, 5 mei 1812

overlijdensplaats en -datum
Gendringen, 1 december 1872

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal (Thorbeckiaan)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Friesland, van 11 december 1850 tot april 1853 (voor het kiesdistrict Sneek)
  • advocaat te Leeuwarden, van 1851 tot september 1860
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1852 tot 26 april 1853 (voor het kiesdistrict Leeuwarden)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer alleen bij het wetsvoorstel Wet op de middelen 1853

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was rector van de Latijnse school te Dokkum (1797), advocaat (1805), griffier van het tribunaal (1806) en boekdrukker-uitgever

verkiezingen (3/5)
  • Werd in 1853 bij de algemene verkiezingen in de eerste stemmingsronde verslagen. Gekozen werden J. Bieruma Oosting en J. Dirks (cons.)
  • Werd in 1855 bij tussentijdse verkiezingen in het district Sneek na herstemming verslagen door S. Wybenga
  • Werd in 1856 bij de periodieke verkiezingen in het district Leeuwarden verslagen door J. Dirks (lib.)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.