G.H. Thomassen à Thuessink van der Hoop van Slochteren

Antirevolutionaire marineofficier die in 1882 zijn overleden broer opvolgde als Tweede Kamerlid (afgevaardigde voor het district Steenwijk). In de Kamer hadden vooral marine-aangelegenheden zijn belangstelling. Na zijn vertrek uit het parlement burgemeester van de Veluwse gemeente Doornspijk en gedeputeerde van Gelderland. Groen van Prinsterer was zijn oom.

antirevolutionair
in de periode 1882-1886: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Gijsbert Hendrik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 24 augustus 1847

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 22 april 1894

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 april 1882 tot 11 oktober 1884 (voor het kiesdistrict Steenwijk)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 1884 tot 18 mei 1886 (voor het kiesdistrict Steenwijk)
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 3 juli 1889 tot 22 april 1894 (voor het kiesdistrict Putten)
  • lid Gedeputeerde Staten van Gelderland, van 1 augustus 1892 tot 22 april 1894

officiersrangen
  • luitenant-ter-zee tweede klasse, van 1 september 1871 tot 1 januari 1882
  • luitenant-ter-zee eerste klasse, van 1 januari 1882 tot 11 oktober 1886

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

directeur Vereniging voor hooger Onderwijs op gereformeerde grondslag (Vrije Universiteit), omstreeks 1890

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over marine-aangelegenheden
  • Stemde in 1883 vóór de conclusie van een commissie van rapporteurs, waarin een de handelwijze van het Indische Gouvernement bij het afsluiten van een contract met de Bilitonmaatschappij werd veroordeeld. Aanneming van deze conclusie was voor minister De Brauw reden om af te treden.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Groningen
  • Zijn echtgenote hertrouwde na zijn overlijden met D.P.D. Fabius, hoogleraar en staatsraad

verkiezingen
  • Versloeg in 1882 bij tussentijdse verkiezingen P.J.G. van Diggelen (lib.)
  • Versloeg in 1883 en 1884 A.J. Dijckmeester (lib.)
  • Werd in 1886 en 1887 verslagen door J.R. Meesters (lib.)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.