F.H. (Frits) Terwindt

foto F.H. (Frits) Terwindt
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Telg uit een Nijmeegse ondernemersfamilie, die achttien jaar woordvoerder financieel-economische zaken van de KVP en het CDA in de Eerste Kamer was. Daarvoor vijftien jaar lid van het partijbestuur van de KVP. Directeur van de in Druten gevestigde steenfabrieken van zijn familie. Naast zijn hoofdfunctie actief in de organisatie van Katholieke en Christelijke werkgevers. Typerend vertegenwoordiger van de werkgeversvleugel in de KVP. Hield zich als senator ook bezig met Koninkrijksaangelegenheden.

KVP, CDA
in de periode 1963-1981: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Frederik Hendrik (Frits)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 1 juni 1914

overlijdensplaats en -datum
Nijmegen, 30 januari 2008

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 22 december 1945 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • directeur steenfabriek "Rossum" N.V., vanaf 1939
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 1 juli 1958 tot september 1972
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 10 mei 1971
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 24 augustus 1971 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid Raad van Commissarissen N.V. PGEM (Provinciale Gelderse Electriciteitsmaatschappij), vanaf januari 1962
  • lid presidium NCW (Nederlands Christelijk Werkgeversverbond), vanaf 1969

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor zaken rakende Suriname en de Nederlandse Antillen (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 september 1969 tot 10 mei 1971
  • voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 september 1973 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was financieel-economisch woordvoerder van de KVP-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met Koninkrijksaangelegenheden.

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was bevriend met dr. Beel, medecommissaris bij Cebema

verkiezingen
  • In 1963 en 1966 gekozen door en in 1977 kandidaat in Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.