A. (Aart) Snoek

foto A. (Aart) Snoek
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Rotterdamse tandtechnicus, die in 1966 in het voetspoor van Boer Koekoek eerst tot raadslid in Rotterdam en daarna tot Eerste Kamerlid werd gekozen. Distantieerde zich van zijn omstreden fractiegenoot Adams en volgde hem in november 1966 op als voorzitter van de tweemansfractie van de Boerenpartij.

Boerenpartij
in de periode 1966-1971: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Aart (Aart)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 15 september 1916

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 20 oktober 1992

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Middenstandspartij
  • Boerenpartij

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 2 juni 1966 tot mei 1969
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 6 september 1966 tot 1 september 1970
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1966 tot 10 mei 1971
  • fractievoorzitter Boerenpartij, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 1966 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • voorzitter Nederlandse Vereniging van Pleegouders
  • lid bestuur Nederlandse Bond van Middenstandsverenigingen

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Cultuur en Recreatie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 september 1969 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Sprak in de Eerste Kamer onder meer over onderwijs, defensie, volkshuisvesting, financiën, verkeer, sociale zaken en volksgezondheid en justitie

verkiezingen
  • Was in 1952 derde op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer van de Middenstandspartij
  • Werd in 1966 met voorkeurstemmen tot Eerste Kamerlid gekozen door Groep I: Zuid-Holland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.