Mr. W.R. (Wietze) van der Sluis

foto Mr. W.R. (Wietze) van der Sluis

Uit de kring van het CNV afkomstige ARP-bestuurder die één jaar Tweede Kamerlid was. Begon zijn loopbaan als ambtenaar en was daarna vier jaar werkzaam bij het CNV en tevens secretaris van de ARP. In september 1967 werd hij gedeputeerde voor ruimtelijke ordening van Utrecht, in welke functie hij onder meer een aandeel had in de ontwikkeling van Nieuwegein. Vanaf 1977 elf jaar burgemeester van Hilversum. Overleed kort voor zijn pensionering.

ARP
in de periode 1966-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Wietze Roelof (Wietze)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dirkshorn (gem. Sint Maarten, N.H.), 27 augustus 1923

overlijdensplaats en -datum
Hilversum, 25 mei 1988

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1966 tot 13 september 1967
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met ruimtelijke ordening en volkshuisvesting) van Utrecht, van 21 juni 1967 tot 16 maart 1977
  • burgemeester van Hilversum, van 16 maart 1977 tot 25 mei 1988

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • voorzitter Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB, van 1 januari 1988 tot 25 mei 1988
  • voorzitter voorlopige Raad voor het Ouderenbeleid, van 11 februari 1988 tot 25 mei 1988

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met ruimtelijke ordening, binnenlandse zaken en Koninkrijkszaken. Voerde in 1967 het woord bij de begroting voor het Kabinet van de Vice-Minister-President (Koninkrijksaangelegenheden).

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Als gedeputeerde speelde hij een belangrijke rol bij de groei van Nieuwegein als 'overloopstad' voor Utrecht

uit de privésfeer
  • Werd in 1943 gearresteerd; dook na zijn vrijlating onder
  • Overleed enkele maanden voor zijn pensionering op 1 september 1988

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.