Mr. A.J. (Arie Jan) Schouwenaar

foto Mr. A.J. (Arie Jan) Schouwenaar
bron: Maritiemmuseum Den Helder

Marine-woordvoerder van de PvdA rond 1960. Had zelf een carrière doorlopen bij de marine, onder andere als commandant van onderzeeboten tijdens de Tweede Wereldoorlog. Werd op latere jurist en begon een praktijk als advocaat. Als PvdA-Kamerlid liet hij zich kritisch uit over de uitgaven voor de Nederlandse Marine, omdat die volgens hem niet allemaal voortvloeiden uit NAVO-verplichtingen. Gehuwd met een VVD-Eerste Kamerlid. Overleed op 50-jarige leefijd.

PvdA
in de periode 1958-1962: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Arie Jan (Arie Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 23 januari 1912

overlijdensplaats en -datum
Bilthoven (gem. De Bilt), 12 december 1962

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/16)

  • advocaat en procureur te 's-Gravenhage, vanaf 1958
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 februari 1958 tot 20 maart 1959
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 juni 1960 tot 12 december 1962
  • lid gemeenteraad van De Bilt, van 4 september 1962 tot 12 december 1962

officiersrangen (2/4)
  • luitenant-ter-zee eerste klasse, van 16 augustus 1943 tot 1 augustus 1946
  • luitenant-ter-zee eerste klasse, van 1 maart 1949 tot 1 april 1954

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

advocaat-fiscaal Krijgsraad en Hoger Militair Gerechtshof, vanaf 1951

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was defensie (marine)-woordvoerder van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Voerde in 1960 het woord bij de behandeling van het rapport van de onderzoekscommissie militair aankoopbeleid.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.