Mr. J.F.G. (Johan) Schlingemann

foto Mr. J.F.G. (Johan) Schlingemann
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

VVD-provinciebestuurder en Tweede en Eerste Kamerlid. Was een in Maastricht geboren zoon van een waterstaatsingenieur uit een patricische familie. Schoot na zijn studie rechten na de oorlog wortel in Zeeland. Vele jaren leider van de Zeeuwse boeren en vierentwintig jaar Statenlid, waarvan acht jaar gedeputeerde. In Tweede en Eerste Kamer woordvoerder landbouw met in ethische zaken conservatieve standpunten. Was tevens woordvoerder ontwikkelingssamenwerking en in de Senaat verkeerswoordvoerder.

VVD
in de periode 1967-1981: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johan Frederik Godard (Johan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maastricht, 6 oktober 1914

overlijdensplaats en -datum
Oostburg (Zld.), 30 oktober 1988

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • secretaris afdeling buitenland, KNLC (Koninklijk Nederlands Landbouwcomité) te 's-Gravenhage, van 1 juli 1964 tot 1 mei 1967
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 mei 1967 tot 8 februari 1971
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met energie en waterstaat) van Zeeland, van 3 juni 1970 tot 7 juni 1978
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1974 tot 16 september 1980
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 2 december 1980 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • lid Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa en West-Europese Unie, omstreeks 1970 tot juni 1981
  • voorzitter COPA (Comité des Organisations Professionnelles Agricoles), vanaf oktober 1976 (nog in 1978)

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter bijzondere commissie voor het wetsvoorstel Goedkeuring besluit E.E.G. inzake bijzondere maatregelen voor oliehoudende produkten uit geassocieerde Afrikaanse Staten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 november 1968 tot september 1969

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was landbouw-woordvoerder van de VVD in de Tweede Kamer. Hield zich verder onder meer bezig met ontwikkelingssamenwerking.
  • Hield zich in de Eerste Kamer behalve met landbouw ook bezig met ontwikkelingssamenwerking en verkeer en waterstaat

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • In 1974 tot Eerste Kamerlid gekozen in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg
  • Was in 1980 kandidaat in Groep III: Noord-Holland en Friesland. Werd niet herkozen, omdat zeven VVD-Statenleden in Noord-Holland een voorkeurstem op G. de Jong uitbrachten.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.