W.F.H. (Wim) van het Schip

foto W.F.H. (Wim) van het Schip
bron: Fotobureau Stokvis

CPN-Tweede Kamerlid. Amsterdamse timmerman en directeur van dagblad De Waarheid. Was als Kamerlid woordvoerder volkshuisvesting. Enkele jaren voorzitter van de vaste commissie voor milieuhygiëne en later, als eerste communist, één van de ondervoorzitters van de Tweede Kamer.

CPN
in de periode 1967-1977: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willem Frederik Hendrik (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 22 juni 1918

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 23 maart 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
CPN (Communistische Partij van Nederland)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 2 september 1958 tot 3 september 1974
  • directeur communistisch dagblad "De Waarheid", van juni 1964 tot 1967
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 8 juni 1977

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • secretaris Bond van Werkers in het Bouwbedrijf, omstreeks 1967
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, omstreeks 1974 tot september 1977

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Milieuhygiëne (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 19 juni 1973 tot 8 juni 1977
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1976 tot 8 juni 1977 (vijfde ondervoorzitter)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde op 17 december 1975 staatssecretaris Meijer over voorgenomen verlaging van bijzondere bijstand aan bejaarden
  • Interpelleerde op 11 maart 1976 staatssecretaris Van Dam over de huurverhogingen en andere woonkostenstijgingen per 1 april 1976

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.