P.J. Rutten

foto P.J. Rutten

Noord-Limburgse hoofdonderwijzer die zeven jaar een bescheiden rol speelde als katholiek Tweede Kamerlid. Eén van de onderwijswoordvoerders van de katholieke fractie. Hield zich ook bezig met landbouwaangelegenheden. Maakte zich in zijn streek, De Peel, sterk voor ontginningen.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1922-1929: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Peter Johannes

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Afferden (gem. Bergen, Lb.), 9 december 1864

overlijdensplaats en -datum
Wanssum (Lb.), 3 september 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 7 juli 1931 tot 1 september 1941
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 12 oktober 1922 tot 17 september 1929
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 31 maart 1920 tot juli 1923

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • medewerker landbouwbladen
  • lid commissie van advies voor de ontginning van woeste gronden

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was één van de onderwijswoordvoerders van de RKSP-fractie in de Tweede Kamer. Hield zich vooral bezig met landbouwonderwijs en sprak daarnaast enkele keren over de wegen en vaarwegen in met name Limburg en De Peel. Voerde in 1925 het woord bij de behandeling van wetsvoorstellen over de zomertijd.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een zoon van hem was burgemeester van Broekhuizen
  • Zijn vader was landbouwer

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, september 1931 (vacature-Nolens)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.