Mr.dr. L.F.H. (Louis) Regout

foto Mr.dr. L.F.H. (Louis) Regout
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Telg uit de bekende Maastrichtse familie van aardewerkfabrikanten en politici, die vijftien jaar Eerste Kamerlid voor de KVP was. Was directeur van de Mosa-fabriek en van een glasfabriek en actief bij de katholieke werkgeversorganisatie. Stond bekend als een vooruitstrevende ondernemer, die zich sterk maakte voor bezitsvorming van het personeel. In de Eerste Kamer woordvoerder economische zaken, met speciale belangstelling voor de mijnbouw.

KVP
in de periode 1948-1963: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Ludovicus Franciscus Hubertus (Louis)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maastricht, 3 april 1891

overlijdensplaats en -datum
Maastricht, 20 augustus 1966

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • directeur N.V. Glasfabriek "Stella" te Maastricht, vanaf 1916
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 3 juli 1923 tot 5 juli 1927
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 27 juli 1948 tot 5 juni 1963 (onderbroken 3 tot 31 juli 1956)

gevangenschap/internering
geïnterneerd, vanaf 1942

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/16)

  • lid Raad van Commissarissen N.V. Maastricht-'s-Gravenhage Stoombootmaatschappij
  • lid Raad van Bestuur N.V. Kristalunie te Maastricht

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter commissie van rapporteurs voor de algemene financiële beschouwingen over rijksbegroting 1951 (Eerste Kamer der Staten-Generaal), december 1950

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid LKWV (Limburgse Katholieke Werkgeversvereniging), vanaf september 1953

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer vooral over sociaal-economische aangelegenheden en over mijnbouwzaken

opvallend stemgedrag (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Was in 1929 voorbestemd om op de RKSP-kandidatenlijst de kwaliteitszetel internationale arbeidszaken te vervullen (als mogelijke opvolger van Nolens), maar kon vanwege een buitenlandse reis niet tijdig zijn bereidverklaring inzenden
  • Riep in 1948 als directeur van de Mosa een winstdelingsregeling voor het personeel in het leven. Zette zich ook in voor bezitsvorming door het personeel.
  • Behoorde ten tijde van het kabinet-De Quay met De Gou en Gielen tot de KVP-Eerste Kamerleden die aandrongen op een toegeeflijker Nederlandse houding in de kwestie-Nieuw-Guinea

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was een kleindochter van jhr. A.H.J.H. Michiels van Kessenich, Eerste Kamerlid

verkiezingen
  • Werd in 1948, 1952, 1955 en 1956 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.