M. (Max) van Pelt

foto M. (Max) van Pelt

Onderwijzer en leraar die samen met Fred van der Spek in 1963 deel uitmaakte van de eerste PSP-fractie in de Eerste Kamer. Was vanaf de beginjaren actief bij de PSP, onder meer als propagandist. Zoon van een sleepbootmachinist uit Dordrecht. In de Eerste Kamer een veelzijdig woordvoerder van zijn fractie. Behoorde met Van der Spek tot de marxistische vleugel van de PSP.

PSP
in de periode 1963-1971: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Markus (Max)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 31 juli 1916

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 27 augustus 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 6 juni 1962 tot maart 1964
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 10 mei 1971
  • fractievoorzitter PSP Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 2 maart 1967 tot 27 september 1967
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 6 juni 1966 tot juni 1970

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer onder meer bezig met justitie, sociale zaken, Koninkrijksaangelegenheden, maatschappelijk werk en onderwijs, en vanaf 1967 ook met defensie en buitenlandse zaken

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1963 en 1966 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland
  • Was in 1968 tevens Tweede Kamerkandidaat

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.