Ir. L.G. (Bert) Oldenbanning

foto Ir. L.G. (Bert) Oldenbanning

In Drenthe geboren Tweede Kamerlid, dat drie jaar deel uitmaakte van de VVD-fractie. Was in Drenthe actief in landbouworganisaties en voorzitter van de afdeling Assen van de VVD. Verhuisde later naar Renkum en werd daar gemeenteraadslid. Toen in 1965 na de val van het kabinet-Marijnen de ministers Witteveen en Toxopeus terugkeerden in de VVD-fractie was hij één van de leden die voor hen plaatsmaakte. Hij werd toen directeur van de Hogere Landbouwschool in Groningen.

VVD
in de periode 1963-1965: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Lambertus Gerhardus (Bert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oosterhesselen (Dr.), 1 december 1919

overlijdensplaats en -datum
Haren (Gr.), 25 oktober 2003

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 16 september 1965
  • directeur Rijks Hogere Landbouwschool te Groningen, van 16 september 1965 tot 1 januari 1979
  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 5 juni 1974 tot 2 juni 1982

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/16)

  • lid commissie landbouwhuishoudkundig onderwijs, Gelderse Maatschappij voor Landbouw
  • secretaris Instituut voor Landbouwcoöperatie in Drenthe en Groningen, omstreeks 1987

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met landbouw, visserij en waterstaat. Voerde het woord bij de behandeling van de begroting van Landbouw en Visserij 1964, van de goedkeuringswet voor het Walvisverdrag en van de ontwerp-Ontgrondingenwet.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1963 door fractievoorzitter Geertsema gevraagd voor het lidmaatschap van het Europees Parlement, maar zag daarvan om persoonlijke redenen af.

uit de privésfeer
Zijn vader was landbouwer

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.