Mr. A.E.J. Nysingh

foto Mr. A.E.J. Nysingh
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Zwijgend Eerste Kamerlid uit Meppel, die desondanks twee keer door de Staten van Drenthe werd herkozen. In zijn woonplaats kantonrechter en daarnaast raadslid. Schoonzoon van een conservatief Eerste Kamerlid.

liberaal
in de periode 1890-1904: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Anthony Ewoud Jan

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Oorspronkelijk: Nijsingh

geboorteplaats en -datum
Assen, 11 april 1833

overlijdensplaats en -datum
Meppel, 15 april 1921

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Drenthe, van 9 februari 1869 tot april 1890 (voor het kiesdistrict Hoogeveen)
  • kantonrechter te Meppel, van 1 mei 1874 tot 1 april 1910
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 april 1890 tot 23 juli 1904 (voor Drenthe)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid Staatscommissie tot herziening van het burgerlijk wetboek, van 1880 tot 1886
  • lid College van Regenten Gevangenis te Meppel, vanaf 23 september 1886 (nog in 1890)

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juli 1900 tot september 1900
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van april 1904 tot juli 1904

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft nimmer het woord gevoerd in de Eerste Kamer
  • Stemde in 1900 tegen de wetsvoorstellen inzake herziening van het strafrecht voor jeugdigen

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een dochter van hem was gehuwd met Izaäk Herman Reynders, de latere opperbevelhebber van het leger. Diens vader was burgemeester van Onstwedde.
  • Zijn vader was procureur bij de rechtbank van eerste aanleg en raadsheer in het Provinciaal Hof van Drenthe

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.