A. (Toon) Nuijens

foto A. (Toon) Nuijens
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Bloembollenkweker uit het overwegend katholieke Noord-Hollandse Limmen, die twee keer voor de Boerenpartij tot Tweede Kamerlid werd gekozen. Maakte zich vooral zorgen over de in zijn ogen toenemende zedenverwildering. Bleef in 1968 bij de breuk in de Boerenpartij als één van de weinigen Boer Koekoek trouw. Wat nors ogende, maar feitelijk vriendelijke afgevaardigde. Kwam rondborstig voor zijn opvattingen uit en toonde zich vaak emotioneel betrokken bij de onderwerpen waarover hij sprak.

Boerenpartij
in de periode 1967-1973: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Antonius (Toon)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Limmen, 9 maart 1912

overlijdensplaats en -datum
Alkmaar, 26 februari 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
Boerenpartij

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 2 juni 1966 tot 3 juni 1970
  • lid gemeenteraad van Limmen, van 4 september 1966 tot 1 september 1970
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 10 mei 1971
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 december 1972 tot 26 februari 1973

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid afdelingsbestuur, Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur
  • lid hoofdbestuur Vereniging tot behoud van het bloembollenvak

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer met name over landbouw, sociale zaken, maatschappelijk werk, binnenlandse zaken, cultuur en recreatie

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Een broer van hem sneuvelde in de oorlogjaren

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.