J.W. Niemeijer

foto J.W. Niemeijer

Rotterdamse verzekeringsman, zoon van een hervormde theoloog en predikant, die korte tijd Tweede Kamerlid was. Behoorde tot het patriciërsgeslacht waartoe ook de koffie- en tabakskoopman Theodorus Niemeijer behoorde. Werd in 1918 dankzij de steun van de Rotterdamse zakenwereld voor de Vrije Liberalen in de Kamer gekozen, maar nam al na anderhalf jaar ontslag.

Vrij-Liberalen
in de periode 1918-1920: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Wolter

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sneek, 14 mei 1870

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 25 juli 1937

3.

Partij/stroming

partij(en)
Bond van Vrije Liberalen

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • directeur "Nationale Levensverzekeringsbank" N.V. te Rotterdam, van 1905 tot 1 januari 1936
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 2 september 1913 tot 25 juli 1918
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1918 tot 19 februari 1920

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid Raad van Commissarissen N.V. Robeco (Rotterdamsche Beleggingsconsortium), vanaf augustus 1933
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Nationale Levensverzekeringsbank" N.V. te Rotterdam, van 1 juni 1935 tot 3 juni 1937

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over financieel-economische zaken
  • Verliet de Kamer vanwege drukke zakelijke werkzaamheden

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • In de hal van het hoofdkantoor van verzekeringsmaatschappij "Nationale Nederlanden" in Rotterdam werd in 1963 een in 1937 door Toon Dupuis vervaardigde bronzen buste geplaatst
  • Zijn vader was predikant

verkiezingen
  • Werd in 1918 met voorkeurstemmen gekozen, vooral dankzij bijna 3000 stemmen in de kieskring Rotterdam

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.