Mr. J. Moolenburgh

foto Mr. J. Moolenburgh
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Statige, kalme en schatrijke landeigenaar uit Schouwen-Duiveland die negen jaar door Zeeland naar de Senaat werd afgevaardigd. Vervulde in zijn provincie en met name op zijn geboorteiland vele functies in bestuur, rechtswezen, landbouw, waterstaat, onderwijs en kerk. Zette zich in voor ontwikkeling van de landbouw. Was enige tijd burgemeester van kleine gemeenten en lange tijd lid van de Zeeuwse Staten en van de Zierikzeese raad. Voornaam en geacht inwoner van zijn stad.

liberaal
in de periode 1883-1892: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Jacob

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zonnemaire (Zld.), 8 november 1827

overlijdensplaats en -datum
Zierikzee, 26 april 1892

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/13)

  • lid gemeenteraad van Zierikzee, van 1 september 1863 tot 26 april 1892
  • notaris te Zierikzee, van 1 november 1873 tot 26 april 1892
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 29 november 1883 tot 11 oktober 1884 (voor Zeeland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 1884 tot 17 augustus 1887 (voor Zeeland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888 (voor Zeeland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 26 april 1892 (voor Zeeland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/20)

  • voorzitter/commissaris Zeeuwsche Brandwaarborgmaatschappij te Zierikzee
  • algemeen voorzitter Maatschappij tot bevordering van Landbouw en veeteelt te Zeeland, omstreeks 1885 en nog in 1889

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer onder andere over militaire onderwerpen, visserij, spoorwegen en financiën

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Gaf in 1867 de opdracht tot bouw van de Nederlands Hervormde kerk in Zonnemaire
  • Een zoon van hem was burgemeester van Zierikzee
  • Zijn vader was landeigenaar en landbouwer en Statenlid. Hij volgde in 1853 zijn vader op als Statenlid.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.