F.A. Moerel

foto F.A. Moerel
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Uit Katwijk afkomstige katholieke onderwijzer, die één jaar Kamerlid was. Voerde alleen het woord bij een wijziging van de Lager-onderwijswet 1920. Was schoolhoofd in Oudewater en actief in katholieke politieke en maatschappelijke organisaties.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1922-1923: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Franciscus Anthonius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Katwijk aan Zee (gemeente Katwijk), 3 mei 1870

overlijdensplaats en -datum
Oudewater, 15 augustus 1923

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • docent Nederlandse taal, Vaktekenschool te Oudewater, tot 1907
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 juli 1922 tot 15 augustus 1923
  • lid gemeenteraad van Oudewater, van juli 1923 tot 15 augustus 1923

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • voorzitter federatie van algemene diocesane verenigingen van R.K. bijzondere onderwijzers, omstreeks 1921
  • lid onderwijscommissie te Oudewater, van juni 1921 tot 15 augustus 1923

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak slechts eenmaal in de Tweede Kamer, over het wetsvoorstel inzake wijziging van de Lager-onderwijswet 1920 (bezuiniging door klassevergroting, versobering wachtgeldregeling)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Overleden na kortstondige ziekte
  • Zijn vader was eigenaar van een schoenmakerij te Katwijk

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.