Jhr.Mr. G.A.H. (George) Michiels van Kessenich

foto Jhr.Mr. G.A.H. (George) Michiels van Kessenich
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Roermondse advocaat die twintig jaar Eerste Kamerlid voor de katholieken was. Zijn vader was onderwijsinspecteur en wethouder. In de Eerste Kamer onder meer woordvoerder justitie en waterstaat. Verving enkele keren als oudste lid baron De Vos van Steenwijk op de voorzittersstoel van de Senaat.

Algemeene Bond (RKSP), RKSP, KVP
in de periode 1926-1946: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Georges Alphonse Hubert (George)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roermond, 10 augustus 1867

overlijdensplaats en -datum
Nuth, 2 april 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • rijksadvocaat, van 10 juni 1914 tot 1937
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 29 december 1910 tot april 1926 (1910-1919 voor het kiesdistrict Roermond)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 april 1926 tot 23 juli 1946

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid (voorlopig) bestuur Vereeniging "Landbouwopvoeding", vanaf mei 1911
  • lid Staatscommissie tot voorbereiding van de herziening van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering (Staatscommissie-Gratama), vanaf 25 november 1911

afgeleide functies, presidia etc. (2/8)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 2 april 1940 tot mei 1940
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 4 juni 1946 tot juli 1946

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder justitie en waterstaat van de RKSP in de Eerste Kamer. Hield zich ook bezig met financiën en defensie.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Enige keren waarnemend voorzitter als oudste lid in jaren

uit de privésfeer (3/4)
  • Oom van W. baron Michiels van Kessenich, burgemeester van Beek (Lb.) en van Maastricht
  • Zijn vader was wethouder van Roermond
  • Was getrouwd met zijn nicht

verkiezingen
  • Was in 1923 kandidaat in en werd in 1929, 1935 en 1937 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.