W.H.P. (Wim) Meijer

foto W.H.P. (Wim) Meijer

PSP-Tweede Kamerlid uit Zwolle die vanwege gezondheidsredenen slechts een half jaar het Kamerlidmaatschap bekleedde. Was afkomstig uit de oud-socialistische beweging (Socialistenunie). Voor en na zijn kortstondige Kamerlidmaatschap gemeenteraadslid in zijn woonplaats.

PSP
in de periode 1963: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Wilhelm Hermanus Pieter (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 1 januari 1923

overlijdensplaats en -datum
Zwolle, 15 april 2001

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Oud-SDAP/Vooruitstrevende Partij voor de Wereldregering, van 1946 tot maart 1950
  • Socialistische Unie, van 5 maart 1950 tot januari 1957
  • PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij), vanaf 27 januari 1957

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid gemeenteraad van Zwolle, van 4 september 1962 tot juni 1963
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 1 december 1963
  • lid gemeenteraad van Zwolle, van 6 september 1966 tot 1967

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

lid bestuur Socialistische Beweging, 1950

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.