Mr. H.F. van Meurs van Hulshorst

foto Mr. H.F. van Meurs van Hulshorst
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Burgemeester van Harderwijk, die in 1849 tot de groep nieuwbenoemde Eerste Kamerleden behoorde, hoewel hij in zijn district als tweede op de voordracht was geplaatst. Vervulde, net als eerder zijn vader, functies in het noordelijk deel van de Veluwe. Eén van de rijkste inwoners van Gelderland. Beëindigde in 1852 voortijdig zijn lidmaatschap van de Senaat.

'pragmatisch' liberaal
in de periode 1849-1852: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hendrik Frans

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 25 augustus 1780

overlijdensplaats en -datum
Hulshorst (gem. Ermelo), 9 maart 1864

3.

Partij/stroming

stroming(en)
'pragmatisch liberaal'

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • burgemeester van Harderwijk, van maart 1824 tot 1 januari 1844
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 februari 1849 tot 20 augustus 1850 (voor Gelderland)
  • burgemeester van Harderwijk, van 1 januari 1850 tot 1 januari 1856
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 24 juni 1852 (voor Gelderland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

commissaris van de straatweg langs de Zuiderzee van Zwolle naar Amsterdam

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van oktober 1850 tot april 1851
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van september 1851 tot december 1851

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer onder andere over enkele financiële onderwerpen en over het wetsvoorstel inzake jacht en visserij en over de ontwerp-Kieswet

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Kocht in 1813 het landgoed Hulshorst
  • Zijn vader was advocaat, scholtus van 't Harde (1780) en advocaat fiscaal van Hattum en Elburg

verkiezingen
  • Werd in december 1848 door de kiezers van het district Harderwijk als tweede op de voordracht voor het Eerste Kamerlidmaatschap gezet, maar werd wel benoemd door de koning

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.