Mr. Ch. de Limpens

Uit de Zuidelijke Nederlanden afkomstig liberaal-katholiek Tweede Kamerlid. Vestigde zich in 1842 in Klimmen na in Turnhout advocaat te zijn geweest. Als Tweede Kamerlid volbloed Thorbeckiaan. Maakte in 1853 in zijn district (Maastricht) plaats voor de liberale voorman. Keerde in 1855 echter terug in de Kamer.

Thorbeckiaan
in de periode 1850-1858: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Charles

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Ook wel aangeduid als K(arel) de Limpens

geboorteplaats en -datum
Herenthals (Oostenr. Nederlanden), 17 februari 1793

overlijdensplaats en -datum
Klimmen (Lb.), 23 augustus 1866

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal (Thorbeckiaan)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • kantonrechter te Heerlen, van 1 mei 1861 tot 23 augustus 1866 (benoemd bij K.B. van 3 april)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 mei 1855 tot 20 september 1858 (voor het kiesdistrict Maastricht)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 december 1850 tot 26 april 1853 (voor het kiesdistrict Maastricht)
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 16 september 1850 tot 23 augustus 1866 (voor het kiesdistrict Heerlen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde vrijwel nooit het woord in de Tweede Kamer

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stelde in 1853 in het district Maastricht zijn zetel beschikbaar aan Thorbecke
  • Na zijn verkiezing tot Kamerlid werd beraadslaagd over zijn toelating, omdat hij in de Oostenrijkse-Nederlanden was geboren

uit de privésfeer
Zijn vader was drossaard van het markiezaat Hoensbroek, schout van Oud-Valkenburg, meier van Vaesrade en lid van de Staten van het Hertogdom Limburg

verkiezingen
  • Werd in 1850 samen met E.J.H. Borret in de eerste stemmingsronde gekozen. Verliezend tegenstander was onder anderen jhr. L.L.G.M. de Villers de Pité
  • Versloeg in 1855 bij tussentijdse verkiezingen na herstemming L. Wenmaekers
  • Was in 1858 geen kandidaat meer

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.