P.W. (Pieter) Leffertstra

foto P.W. (Pieter) Leffertstra

Veehouder en Tweede Kamerlid uit Friesland voor de Boerenpartij, die al binnen een jaar de Kamer weer verliet. Vermoedelijk lagen de moeizame verhoudingen in de BP-fractie en met name de positie van Koekoek aan dat ontslag ten grondslag.

Boerenpartij
in de periode 1967-1968: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Piter Willem (Pieter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wijckel (gem. Gaasterland, Frl.), 9 januari 1933

overlijdensplaats en -datum
Wijckel (gem. Gaasterland, Frl.), 31 juli 1988

3.

Partij/stroming

partij(en)
Boerenpartij

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • veehouder te Wijckel
  • lid gemeenteraad van Gaasterland, van 6 september 1966 tot september 1970
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 25 januari 1968

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak bij de behandeling van de begroting van Algemene Zaken 1968 en bij het wetsvoorstel tot opheffing van de gemeenten Hoogkerk en Noorddijk

7.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Hij werd door de afdeling Gaasterland in maart 1967 geschorst en geroyeerd en in april 1967 niet herkozen in het hoofdbestuur van de Boerenpartij
  • Gaf als reden voor zijn ontslag als Kamerlid gezinsomstandigheden op (er was net gezinsuitbreiding geweest) en de moeilijke combinatie van een veehouderij en het Kamerlidmaatschap. Daarnaast lag aan het ontslag echter een conflict met Koekoek ten grondslag. Er was grote druk op hem uitgeoefend om op te stappen.
  • Was als raadslid veelvuldig afwezig

anekdotes en citaten
  • Tijdens de vele roerige vergaderingen in Friesland over zijn positie in de Boerenpartij, mengde ook zijn echtgenote zich steeds in de discussies

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.