H.A. Leenstra

foto H.A. Leenstra
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Boer uit Friesland die zes jaar Tweede Kamerlid voor de ARP was. Ontwikkelde zich door zelfstudie en was actief als Statenlid van Friesland. In de Tweede Kamer een weinig opvallend woordvoerder op het gebied van landbouw en waterstaat. Na zijn vertrek uit de Kamer dertien jaar de hoog geachte burgemeester van het Overijsselse Wijhe.

ARP
in de periode 1923-1929: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hendrik Aukes

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sijbrandaburen (gem. Rauwerderhem, Frl.), 22 april 1877

overlijdensplaats en -datum
Wijhe (Ov.), 26 mei 1945

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Provinciale Staten van Friesland, van 1 juli 1919 tot 1 november 1929
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1923 tot 17 september 1929
  • burgemeester van Wijhe, van 16 november 1929 tot 1 mei 1942 (geïnstalleerd 27 november)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid commissie van advies inzake ontginning van woeste gronden, vanaf maart 1927
  • ouderling Gereformeerde Kerk te Wijhe

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met landbouw en waterstaat

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zette zich in voor de oprichting van een christelijke school te Oudehaske

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.