A.M.J.E.A. baron van Lamsweerde

foto A.M.J.E.A. baron van Lamsweerde
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Baron uit een vrome en voorname katholieke Arnhemse familie, die vijftien jaar voor de Katholieken lid van de Eerste Kamer was. Actief als secretaris van de Bond van RK Kiesverenigingen en daarnaast rentenier en spaarbankdirecteur. In de Senaat na zijn overlijden herdacht als een bescheiden en vriendelijk lid. Was gehuwd met een Deense.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1904-1919: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Alphonsus Maria Josephus Ernestus Antonius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 20 april 1853

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 6 november 1919

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • landeigenaar
  • voorzitter bestuur "Geldersche Spaarbank"
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1904 tot 6 november 1919 (voor Gelderland)

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • voorzitter Vereeniging "School en Geloof"
  • lid en secretaris bestuur Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen, afdeling Arnhem

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juni 1917 tot november 1917
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van januari 1918 tot april 1918

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak enkele malen in de Eerste Kamer, hoofdzakelijk over defensie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Drie van zijn zoons waren gehuwd met dochters van P.Th.H.M. Dobbelmann, Eerste Kamerlid
  • Zijn vader was landeigenaar

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.