W. (Wim) Kremer

foto W. (Wim) Kremer
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Veenarbeider uit Drenthe, die de CPN in de Tweede en Eerste Kamer vertegenwoordigde. Was daarnaast 27 jaar gemeenteraadslid in Emmen. Kwam uit een arm gezin en moest al op 14-jarige leeftijd gaan werken, omdat zijn vader zonder werk zat. Was als Kamerlid vooral actief op het gebied van de verkeer en waterstaat en de landbouw.

CPN
in de periode 1967-1980: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Willem (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Emmen, 7 november 1918

overlijdensplaats en -datum
Emmen, 23 juni 1997

3.

Partij/stroming

partij(en)
CPN (Communistische Partij van Nederland)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid Provinciale Staten van Drenthe, van 19 juni 1946 tot 28 april 1987
  • lid gemeenteraad van Emmen, van 6 september 1946 tot 7 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 7 december 1972
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1974 tot 16 september 1980

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

lid dagelijks bestuur stichting Emmer Centraal Woningbeheer, van 1970 tot 1989

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 24 september 1974 tot 20 september 1977

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede en Eerste Kamer vooral bezig met verkeer en waterstaat, PTT-zaken en landbouw en visserij

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Zat vanaf 1943 in het verzet

verkiezingen
  • Werd in 1974 tot Eerste Kamerlid gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.