Mr.dr. E. van Ketwich Verschuur

foto Mr.dr. E. van Ketwich Verschuur
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Kortstondig lid van de Eerste Kamer voor de liberalen na de Eerste Wereldoorlog. Telg van een voorname Zwolse familie. Na de advocatuur ambtenaar van de gemeente Zwolle en van de provincie Overijssel. Vanaf 1917 zeven jaar burgemeester van Groningen. Kreeg in de raad te maken met een sterke sociaaldemocratische fractie, die echter pas in 1923 een wethouder leverde. Zeer gezien bij de bevolking van Groningen.

Vrijheidsbond
in de periode 1923-1924: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Evert

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 23 februari 1879

overlijdensplaats en -datum
Groningen, 19 april 1924

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Liberale Unie, tot april 1921
  • Liberale Staatspartij "De Vrijheidsbond", vanaf april 1921

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • burgemeester van Groningen, van 1 oktober 1917 tot 19 april 1924
  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 1 juli 1919 tot 3 juli 1923
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1923 tot 19 april 1924

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • voorzitter commissie van administratie Museum van Oudheden te Groningen
  • rijksbemiddelaar in de noordelijke provincies, 1924

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erevoorzitter Groningsche handelsreizigersvereeniging "Mercurius"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak tweemaal als Eerste Kamerlid: bij een wetsvoorstel tot Goedkeuring van een verdrag met de Verenigde Staten en bij de behandeling van de begroting voor Nederlands-Indië

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam als burgemeester volop deel aan de viering van de herdenking in 1922 van 250 jaar Gronings ontzet

uit de privésfeer (3/5)
  • Een zoon van hem was burgemeester van Haren (Gr.), een kleinzoon burgemeester van Breukelen en van Wageningen
  • Zijn vader was advocaat en gemeenteraadslid te Zwolle
  • Zijn beide ouders overleden op 30 maart 1883 aan de gevolgen van een longontsteking. Zijn moeder was 33 jaar, zijn vader 34 jaar.

verkiezingen
  • Werd in 1913 bij de Tweede Kamerverkiezingen in Steenwijk verslagen door L.F. Duymaer van Twist (arp)
  • Werd in 1923 tot Eerste Kamerlid gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

niet-aanvaarde politieke functies
  • rijksbemiddelaar eerste district (benoemd per 16 april 1924, kort voor zijn overlijden)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.