C.J. van Kempen

foto C.J. van Kempen
bron: Persoonlijkheden

In de jaren dertig en veertig koloniaal woordvoerder van de liberalen in de Tweede Kamer. Begon zijn loopbaan als Indisch ambtenaar en was onder meer gouverneur van Sumatra's Oostkust. Ter zake kundige woordvoerder, maar met behoudende opvattingen op koloniaal gebied. Moest in 1931 wegens ziekte zijn Kamerlidmaatschap neerleggen, maar keerde in 1933 terug in het parlement.

Vrijheidsbond, PvdV
in de periode 1929-1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Carel Joseph

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zierikzee, 18 maart 1872

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 28 november 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Liberale Staatspartij "De Vrijheidsbond", tot 14 maart 1946 (vanaf februari 1938 zonder de toevoeging "de Vrijheidsbond")
  • PvdV (Partij van de Vrijheid), van 14 maart 1946 tot 24 januari 1948
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 24 januari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/19)

  • resident zuidelijke en oostelijke afdeling van Borneo (Ned.-Indië), van 1 juli 1921 tot 1 september 1924
  • Gouverneur Oostkust van Sumatra (Ned.-Indië), van 1 september 1924 tot 16 september 1928
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1929 tot 16 oktober 1931
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 mei 1933 tot 8 juni 1937
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 september 1939 tot 4 juni 1946

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid Raad van Commissarissen "Deli-Spoorweg Maatschappij"
  • lid Raad van Commissarissen "Nedars" te Delft

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter begrotingscommissie voor Handel en Nijverheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 12 december 1945 tot 3 juni 1946

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in de Tweede Kamer koloniaal-woordvoerder van de Liberalen

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was koopman

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.