Mr. Ch.M.J.H. (Charles) Hustinx

foto Mr. Ch.M.J.H. (Charles) Hustinx
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

Nijmeegse burgemeester, die deel uitmaakte van de Eerste Kamer van het nood-parlement. Zoon van een bierbrouwer, die behoorde tot de Nijmeegse gegoede burgerij. Was voor 1940 actief in katholieke politieke en maatschappelijke organisaties en directeur van de Nijmeegse 'sociale dienst'. Gaf na de oorlog als burgemeester leiding aan de wederopbouw van het verwoeste Nijmegen. Stond goed aangeschreven als een charmante, maar krachtige bestuurder.

RKSP, KVP
in de periode 1945-1946: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Charles Marie Joseph Hubert (Charles)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maastricht, 8 december 1902

overlijdensplaats en -datum
Nijmegen, 5 juni 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • waarnemend burgemeester van Nijmegen, van 16 oktober 1944 tot 20 juni 1945
  • burgemeester van Nijmegen, van 20 juni 1945 tot 1 januari 1968
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 november 1945 tot 23 juli 1946

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid Beneluxcommissie voor Gelderland
  • lid College van Curatoren Katholieke Universiteit Nijmegen, omstreeks 1966

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft in de Eerste Kamer nooit het woord gevoerd

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Tijdens zijn burgemeesterschap werd het in de oorlog zwaar getroffen Nijmegen heropgebouwd en daarna sterk uitgebreid

uit de privésfeer
Zat van 18 februari 1943 tot 19 september 1944 ondergedoken in Beek en Donk

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.